فهرست

قلب و ccu

 قلب وccu  

بشر از دیرباز برای شناسائی و مبارزه با بیماریها در تلاش بوده و امروز با بکارگیری دانش و تکنولوژی جدید به ابعاد نوینی از درمان و مراقبت دست یافته است.مراقبت ویژه شامل مراقبت مداوم، دقیق و تخصصی در بیمارانی است که در وضعیت های خطیر حیاتی قرار گرفته، نیاز به کنترل مداوم، شدید به وسیله پرسنل ماهر و با استفاده از وسایل و امکانات پیشرفته دارند.در واقع این بخش مکانی است که بیماران بد حال به وسیله ماهرترین و لایق ترین پرسنل پرستاری و پزشکی و با بهره گیری از جدیدترین روشهای فناوری تحت معالجه و مراقبت قرار می گیرند.اولین بخش مراقبت ویژه قلبی یا ccu رسماً در سال 1963 میلادی مورد بهره برداری قرار گرفته است. هدف از تجهیزات این بخش کاهش مرگ و میر ناشی از حمله های قلبی، کنترل آرتیمی های خطرناک، مانیتورینگ، همودینامیک و پایش ریتم قلب در کلیه بیمارانی است که نیاز به کنترل دقیق سیستم قلب و عروق دارند.بخش قلب و ccu بیمارستان شهید بهشتی در طبقه دوم واقع شده است . این بخش شامل 9 تخت ccu و 10 تخت بخش قلب که شامل یک اتاق 3 تخته، یک اتاق 1 تخته (ایزوله) و سه اتاق 2 تخته است، می باشد.

با همکاری پزشکان متخصص قلب و عروق و 17 پرسنل پرستاری که همگی کارشناس می باشند، تحت نظر سرپرستار بخش سرکار خانم قائمیان با بهره گیری و استفاده از امکانات پیشرفته و با تجربه و علم روز به بیماران عزیز خدمات مفید ارائه می دهند.

 

این بخش پذیرای بیمارن مختلف می باشد از جمله:

•        بیماران Acs (سندروم حاد کرونری)

•        بیماران CHF (نارسایی قلبی احتقانی)

•        بیماران دریچه ای

•        بیماران DVT (ترومبوزویدهای عمقی)

•        بیماران  HTN‌  (بیماری فشار خون)

•        آرتیمی های قلبی

پذیرش بیماران هم بطور مستقیم از مطب و یا درمانگاه و هم از طریق بخش اورژانس و یا دیگر بخشهای بیمارستان صورت می گیرد.

 

پزشکان محترم این بخش:      

  1. آقای دکتر عموزاده متخصص قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه(ستادیار دانشگاه)
  2. آقای دکتر جعفری پور متخصص قلب و عروق (بورد تخصصی)
  3. خانم دکتر ضیایی متخصص قلب و عروق (بورد تخصصی)
  4. خانم دکتر پورکیا متخصص قلب و عروق (بورد تخصصی)

 

 

 

 
مشاهده ی آرشیو اخبار

آخرین اخبار دانشگاه

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

کاشت نهال نارنج در بیمارستان آیت الله روحانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، نهال نارنج توسط دکتر ملک زاده معاون تحقیقات وفناوری وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگر مسئولین در بیمارستان آیت الله روحانی بابل کاشته شد.
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /96 /18
همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ،همایش علمی سرطان مری باحضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت ،دکتر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی مورخ 19/12/95 در بیمارستان آیت الله روحانی برگزار شد .
۲۱ , اسفند , ۱۳۹۵ /83 /18