فهرست

داروخانه

به نام خدا

داروخانه یکی از مهم ترین واحدهای پاراکلنیکی موجود در بیمارستان است که نقش اساسی درتامین و توزیع داروها و لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی و همچنین اطلاع رسانی دارویی را بر عهده دارد .

داروخانه بیمارستان شهید بهشتی در طبقه دوم جنب درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی امام حسین (ع) وانبار دارو و ملزومات پزشکی با وسعت تقریبی 350 متر مربع در محوطه بیمارستان واقع شده و در دو شیفت کاری صبح و عصر از ساعت 7:30  الی 19:30 فعال بوده و در سایر اوقات نیز پاسخگوئی نیازهای اورژانس بخش ها می باشد .

 

* دارورسانی به بیماران در دو بخش بستری و سرپایی انجام شده و روند کار به دو بخش تقسیم می گردد :

  • 1. بیماران بستری :

ورود اطلاعات داروها و لوازم مصرفی درخواستی بیماران به تفکیک هر بیمار توسط بخش های بستری و اورژانس بر طبق دستور پزشک وارد سیستم HIS   شده و نسخ بصورت الکترونیکی به داروخانه ارسال می گردند . تکنسین های داروخانه پس از تهیه پرینت داروهاو لوازم مصرفی مورد نیاز بخش آنها را جمع آوری می نمایند .

 

2 . بیماران سرپایی:

نسخ دارویی پس از بررسی توسط تکنسین های داروخانه (آموزش دیده) از لحاظ تاریخ ، مهر و امضاء پزشک مخدوش نبودن و موجود بودن دارو در سیستم HIS  ثبت و در صورت لزوم بصورت اینترنتی تایید و قیمت گذاری شده و پس از  ارائه توضیحات لازم و درج دستور صحیح مصرف توسط داروساز مسئول شیفت به بیمار تحویل می گردد .

کلیه فاکتورهای دارویی و ملزومات پزشکی پس از ارسال توسط شرکت های توزیع کننده و ورود به انبار داروخانه در سیستم  HIS  ثبت و وارد گردش کاری داروخانه می گردند .

 

وظایف کلی مسئول فنی داروخانه :

•1.  تامین و توزیع داروهای اختصاصی پیوند ( کلیه و کبد )

 

•2. تامین و توزیع داروهای مورد نیاز بیماران دیالیزی اعم از محلول های تزریقی و اریتروپوئتین .

•3.  تامین ، توزیع و کنترل داروهای مصرفی بیمارستان و پیش بینی نیازهای دارویی .

•4. نظارت بر نحوه نگهداری داروها در داروخانه ، انبار دارویی و استوک دارویی بخش ها و ترالی اورژانس از نظر تاریخ مصرف و فساد از طریق بازدیدهای ادواری

•5.  نظارت بر لوازم مصرفی و ملزومات پزشک از لحاظ کیفیت و میزان مصرف در بخش ها

•6.  تامین ، نظارت و ثبت دقیق داروهای مخدر

•7. مشارکت در کمیته های دارو درمان و تجهیزات پزشکی جهت ارتقا کمی و کیفی خدمات دارو درمانی و ایجاد هماهنگی با پزشکان و به روز نمودن فهرست دارویی بیمارستان هنگام با پیشرفت های دارویی کشور .

•8. مشارکت در کمیته ADR  پیگیری عوارض دارویی گزارش شده توسط نماینده ADR   از طریق معاونت غذا و دارو .

مشاهده ی آرشیو اخبار

آخرین اخبار دانشگاه

دکترموعودی متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی

دکترموعودی متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی بابل ،در حال حاضر تستهای غربالگری برای سرطانهای شایع در کشور توسط پزشکان انجام می شود و به علت هزینه های بالای این برنامه و امکانات زیادی که نیاز دارد مراکز بهداشتی نمی توانند آن را انجام دهند.
۰۲ , اردیبهشت , ۱۳۹۶ /68 /18
دکتر مطلب نژاد ششمین سال غربالگری رایگان سرطان دهان را خدمتی شایسته از دانشکده دندانپزشکی بابل دانست

دکتر مطلب نژاد ششمین سال غربالگری رایگان سرطان دهان را خدمتی شایسته از دانشکده دندانپزشکی بابل دانست

دکتر مینا مطلب نژاد سرپرست تخصصی بخش دهان، فک و صورت دانشکده دندانپزشکی بابل در مصاحبه با روابط عمومی دانشکده اذعان داشت یکی از خدمات بسیار مهم در حوزه سلامت عمومی جامعه، سلامت دهان و دندان است.
۰۲ , اردیبهشت , ۱۳۹۶ /89 /18