فهرست

آزمایشگاه

آزمایشگاه بیمارستان شهید دکتر بهشتی

 

آزمایشگاه یکی از بخش های مهم در بیمارستان شهید دکتر بهشتی است که به طور 24 ساعته فعال بوده و در خدمت همشهریان محترم می باشد .سرویس دهی به بیماران در دو بخش سرپایی و بیماران بستری انجام می شود.

این واحد شامل بخش های زیر می باشد:

 

1-بیوشیمی:شامل دستگاه هیتاچی 902 و فلیم فتومتر است.

)انجام کلیه ی آزمایشات بیوشیمی و NA/K)

2-میکروب شناسی:که در دو بخش عمومی و تخصصی فعالیت دارد و در تشخیص بیماری های عفونی ادراری،تنفسی و ... نقش بسزایی دارد.هم چنین  به بخش کنترل عفونت بیمارستان در جهت ایجاد محیط عاری از میکروب کمک می نماید.

 

 

3-هماتولوژی(خون شناسی):با در اختیار داشتن دستگاه هایی چون sysmex KX21N ، سدیمان ریدر 30 کاناله و sysmex K800  در تشخیص بیماری های خونی  و فرآورده های آن به پزشکان محترم کمک می نماید.

4-هورمون شناسی: با در اختیار داشتن دستگاه های گاماکانتر و الایزا به دو روش و انجام آزمایش هایی چون:

PSA،فریتین،ßHCG،گروه هپاتیت(Hbs Ab,Hbs ag ..) آزمایشات تیروییدی(T3, T4 و TSH) در تشخیص این بیماری ها که اغلب بی علامت هستند تاثیر گذار است.

5-بانک خون:به طور شبانه روزی با سازمان انتقال خون بابل در ارتباط است و در فراهم نمودن خون و فرآورده های آن شامل:FFP  پلاکت کرایو و ... با سازمان همکاری دارد تا فرآورده ها در کمترین زمان ممکن برای بیماران تهیه شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

6-سرولوژی: در تشخیص بیماری های عفونی و شایع (تب مالت،حصبه...) بیماری های آرتریت روماتویید و مفصلی کمک می نماید.

شایان ذکر است این واحد با در اختیار داشتن کادری با سابقه و مجرب که ماحصل سال ها کار و تلاش است در تشخیص انواع بیماری همراه همیشگی پزشکان محترم است

 

 

مشاهده ی آرشیو اخبار

آخرین اخبار دانشگاه

دکترموعودی متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی

دکترموعودی متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی بابل ،در حال حاضر تستهای غربالگری برای سرطانهای شایع در کشور توسط پزشکان انجام می شود و به علت هزینه های بالای این برنامه و امکانات زیادی که نیاز دارد مراکز بهداشتی نمی توانند آن را انجام دهند.
۰۲ , اردیبهشت , ۱۳۹۶ /68 /18
دکتر مطلب نژاد ششمین سال غربالگری رایگان سرطان دهان را خدمتی شایسته از دانشکده دندانپزشکی بابل دانست

دکتر مطلب نژاد ششمین سال غربالگری رایگان سرطان دهان را خدمتی شایسته از دانشکده دندانپزشکی بابل دانست

دکتر مینا مطلب نژاد سرپرست تخصصی بخش دهان، فک و صورت دانشکده دندانپزشکی بابل در مصاحبه با روابط عمومی دانشکده اذعان داشت یکی از خدمات بسیار مهم در حوزه سلامت عمومی جامعه، سلامت دهان و دندان است.
۰۲ , اردیبهشت , ۱۳۹۶ /89 /18